2017-08-01

2016-2017 Akademik Yılı Yaz Dönemi Staj DuyurusuŞARKÖY MESLEK YÜKSEKOKULU

2016-2017 AKADEMİK YILI YAZ DÖNEMİ STAJ DUYURUSU

Şarköy Meslek Yüksekokulu öğrencileri mezun olabilmek için tüm dersleri başarmanın yanında 40 iş günü ( Şarap Üretim Teknolojisi Programı Öğrencileri için 30+30 iş günü) staj yapmak zorundadır.

STAJ TAKVİMİ:

STAJ BAŞVURU BAŞLANGIÇ TARİHİ: 10.04.2017

STAJ BAŞVURU BİTİŞ TARİHİ: 26.05.2017

STAJ TARİHLERİ: 12.06.2017 – 30.07.2017

                                 03.07.2017 – 20.08.2017

STAJ DOSYASI SON TESLİM TARİHİ: 22.09.2017

BAŞKA BİR TARİHTE STAJ YAPILMAYACAKTIR.

 

STAJ BAŞVURU İŞLEM BASAMAKLARI

1-      Ön görüşme yaparak staj yapacağınız işyeri belirleyin. Program Danışmanınız ile görüşerek, belirlenen işyerinde staj yapmanızın uygun olup olmadığını sorun. Uygun bulunmazsa yeni bir staj yeri belirleyin.

2-      İşyeri staj sözleşmesi 3 nüsha halinde eksiksiz ve okunaklı olarak doldurulmalıdır. Öğrencilerimizin tüm nüshaları ilk önce staj yapacakları işyerlerine sonra Danışman hocalarına ve en son Meslek Yüksekokulu Müdürlüğümüze imzalatmaları/onaylatmaları gerekmektedir. (İmza/onay süreci bitiminde birinci nüsha Öğrenci İşlerine, ikinci nüsha stajın yapılacağı işyerine teslim edilecek. Üçüncü nüsha ise öğrencide kalacaktır.) Öğrenciler Danışman hocalarından sonra Müdür imzası için İşyeri staj sözleşmesini Öğrenci işlerine bırakarak, imzalandıktan sonra iki nüshasını alarak işyerine götüreceklerdir. Fotoğrafsız İşyeri staj sözleşmeleri kabul edilmeyecektir.

3-      İşyeri staj sözleşmelerinizin 10 NİSAN 2017 ile 26 MAYIS 2017 tarihleri arasında öğrenci işlerine teslim edilmesi gerekmektedir. Bu tarihler dışında teslim edilen staj sözleşmeleri kabul edilmeyecektir.

4-      Öğrencilerimiz, işletmelerde iş yeri stajına devam ettikleri sürece 5510 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu’nun4’üncümaddesinin birinci fıkrasının (a) bendine göre iş kazası ve meslek hastalığı sigortası Meslek Yüksekokul Müdürlüğümüzce yapılacaktır.

5-      Öğrencilerimiz öğrenci işlerine bir adet İş Yeri Staj Sözleşmesi, bir adet müstehaklık belgesi (Sağlık Provizyon Belgesi) ve 2 adet fotoğraf (staj defteri için) teslim etmek zorundadır. P.T.T den alınacak e-devlet şifresi ile https://www.turkiye.gov.tr üzerinden Müstehaklık Belgesi sorgulaması yapılabilir. Öğrencilerimiz almış oldukları e-devlet şifresi ile sisteme girerek ana sayfanın en üst bölümünde yer alan “e-hizmetler” menüsünden Sosyal Güvenlik Kurumuna gelerek “Ortak(4A/4B/4C) Hizmetler” menüsünün altında yer alan “SPAS Müstahaklık Sorgulama” şıkkını seçerek karşılarına çıkan tablonun çıktısını alabileceklerdir.

NOT: Sağlık Provizyonu aktif olmayan öğrencilerimizin SGK İl/İlçe müdürlüklerine öğrenci belgeleri ile müracaat etmeleri gerekmektedir

6-  Staj yapacağınız iş yeri sözleşme yapmayı kabul etmiyorsa ya da kamu kurumunda staj yapacaksanız, Staj Formunu doldurarak staj başvurusu yapabilirsiniz.

7-      Adınıza düzenlenmiş staj defterini 07.06.2017 tarihinden itibaren öğrenci işlerinden teslim alabilirsiniz.

İş Yeri Staj Sözleşmesi için tıklayınız.

Staj Formu için tıklayınız.